تجهیزات شبکه -نصب و راه اندازی شبکه بیسیم-نصب پرینتر در شبکه  


متخصصین این شرکت آماده راه اندازی و ارائه تجهیزات شبکه،نصب و راه اندازی شبکه بیسیم و هرگونه خدمات شبکه ای و اجرای پروژه های نصب و راه اندازی سرورهای تخصصی در کلیه مراکز و سازمان ها می باشند.

 

تجهیزات شبکه

آنتن وایرلس (بیسیم) :
از معایب شبکه های وایرلس افت سیگنال و کاهش سرعت به دلیل افزایش فاصله بین فرستنده امواج و گیرنده های می باشد از جمله راهکار های بر طرف کردن این مشکل استفاده از آنتن وایرلس می باشد.
 

نصب و راه اندازی شبکه

اکسس پوینت :
همانطور که در یک شبکه کابلی برای برقراری ارتباط بین کامپیوتر ها به یک سوئیچ شبکه نیاز داریم در شبکه های وایرلس نیز به یک سخت افزار برای برقراری ارتباط بین کامیوتر ها احتیاج داریم که به اکسسز پوینت می گویند در واقع اکسس پوینت در شبکه های وایرلس هما کاری را انجام میدهد که سوئیچ در شبکه های کابلی بر عهده دارد
.نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتر

پچ پنل :
پچ پنل قطعه ای مستطیل شکل است که روی آن به تعداد مشخصی پورت شبگه وجود دارد مثلاً 24 پورت ، 48 پورت و .... در هنگام کابل کشی در هر قسمت از ساختمان چندین سوکت شبکه قرار می گیرد که ممکن است فعلاً بلا استفاده باشند و کاربری از طریق آنها به شبکه متصل نباشد اما باید این امکان باشد تا در هنگام افزایش کاربر این سوکت ها را وارد مدار شبکه کرد لذا متخصصان کابل کشی برای حل این مشکل از پچ پنل استفاده می کنند یعنی تمام کابل هایی که به سوکت ها متصل هستند را در یک نقطه که مرکز قرار گیری رک می باشد جمع آوری میکنند و آنها را وارد پچ پنل کرده و شماره گذاری می کنند تا در صورت لزوم هر سوکتی را که میخواهند با یک کابل کوچک شبکه به سوئیچ متصل کنند.


 

نصب پرینتر در شبکه

پرینت سرور (نصب پرینتر در شبکه) :
تا به حال برای شما این اتفاق رخ داده که بخواهید بدون نیاز به PC پرینتری را به اشتراک بگذارید تا کاربران از طریق شبکه به آن متصل شوند و پرینت های خود را ارسال نمایند؟به سوییچ
۳- و در صورت تمایل به استفاده از روش های وایرلس (بیسیم) پرینت سرور وایرلس
 در واقع روش کار به این صورت می باشد که شما پرینتر خود را با کابل USB یا پارالل به پرینت سرور وصل می کنید واز سوی دیگر پرینت سرور را با یک کابل شبکه به سوئیچ شبکه متصل می کنید این کار باعث می شود که پرینت سرور IP بگیرد و در شبکه شناسایی شود و از این به بعد کاربران درخواست های پرینت خود را مستقیماً برای پرینتر میفرستن و دیگه نیازی به این نیست که یک کامپیوتر همیشه روشن باشه و 1پرینتر روش Share شده باشه تا بقیه کاربران بتونند پرینت بفرستند.

نصب و راهادازی پرینتر در شبکه


 

نصب شبکه بی سیم

رک شبکه :
گاهی اوقات تعداد سوئیچ ها و روتر های موجود در شبکه زیاد شده و به فضایی برای مراقبت و نگه داری از آنها نیازمندیم که به این فضا رک میگویند که بسته به نیاز شبکه در ابعاد مختلفی موجود می باشند. مثلاً برای شبکه ههای کوچک از رک 4 یونیت استفاده می شود.


 

نصب و راه اندازی شبکه  بی سیم

روتر :
روتر یکی از دستگاه های شبکه ای مهم و حیاتی است که از آن در شبکه های LAN و WAN استفاده می گردد . روترها تاکنون در مدل های متفاوت و با معماری مختلف طراحی ، تولید و عرضه شده اند . استفاده از روترها در شبکه به امری متداول تبدیل شده است . یکی از دلایل مهم گسترش استفاده از روتر ، ضرورت اتصال یک شبکه به چندین شبکه دیگر ( اینترنت و یا سایر سایت ها ی از راه دور ) در عصر حاضر است . نام در نظر گرفته شده برای روترها ، متناسب با کاری است که آنان انجام می دهند : " ارسال داده از یک شبکه به شبکه ای دیگر " در واقع هنگامی که یک شبکه بزرگ باشد و هر قسمت از آن دارای یک رنج آی پی متفاوت وجود داشته باشد از روتر استفاده می شود تا بین این قسمت ها ارتباط برقرار کند چون بدون وجود روتر این قسمت ها قادر به برقرای ارتباط با هم نمی باشند. 

نصب شبکه وایربس

سوئیچ :
سوئيچ يکی از عناصر اصلی و مهم در شبکه های کامپيوتری است . با استفاده از سوئيچ ، چندين کاربرقادربه ارسال اطلاعات از طريق شبکه در يک لحظه خواهند بود. سرعت ارسال اطلاعات هر يک از کاربران بر سرعت دستيابی ساير کاربران شبکه تاثير نخواهد گذاشت . سوئيچ همانند روتر که امکان ارتباط بين چندين شبکه را فراهم می نمايد ، امکان ارتباط گره های متفاوت ( معمولا" کامپيوتر ) يک شبکه را مستقيما" با يکديگر فراهم می نمايد. شبکه ها و سوئيچ ها دارای انواع متفاوتی می باشند.. سوئيچ هائی که برای هر يک از اتصالات موجود در يک شبکه داخلی استفاده می گردند ، سوئيچ های LAN ناميده می شوند. اين نوع سوئيچ ها مجموعه ای از ارتباطات شبکه را بين صرفا" دو دستگاه که قصد ارتباط با يکديگر را دارند ، در زمان مورد نظر ايجاد می نمايد.

 

 

نصب و راه اندازی شبکه بی سیم

کابل :
در ساله های گذشته از کابل های کواکسیال برای ایجاد شبکه استفاده می شد که از یک کابل کواکسیال بزرگ به عنوان ستون فقرات و کابل های کواکسیال کوتاه در فواصل ۵ / ۲ متر به منظور ایستگاههای کاری استفاده می نماید .
 کابل کواکسیالی که به عنوان ستون فقرات استفاده می گردد ، Thick Ethernet نامیده می شود. در سیستم فوق ، از تمامی پهنای باند به منظور انتقال اطلاعات استفاده می گردد . موسسه IEEE در سال ۱۹۸۳ نسخه رسمی استاندارد اترنت را با نام IEEE ۸۰۲.۳ و در سال ۱۹۸۵ ، نسخه شماره دو را با نام IEEE ۸۰۲.۳a ارائه نمود .
 از سال ۱۹۸۳ تاکنون ، استانداردهای متفاوتی ارائه شده است که یکی از اهداف مهم آنان ، تامین پهنای باند مناسب به منظور انتقال اطلاعات است . ما امروزه شاهد رسیدن به مرز گیگابیت در شبکه های کامپیوتری می باشیم .

کابل های( UTP (Unshielded Twisted Pair
کابل  UTP یکی از متداولترین کابل های استفاده شده در شبکه های مخابراتی و کامپیوتری است . از کابل های فوق ، علاوه بر شبکه های کامپیوتری در سیستم های تلفن نیز استفاده می گردد ( CAT1 ). شش نوع کابل UTP متفاوت وجود داشته که می توان با توجه به نوع شبکه و اهداف مورد نظر از آنان استفاده نمود . کابل 6 CAT ، متداولترین نوع کابل UTP محسوب می گردد .

 مشخصه های کابل UTP
با توجه به مشخصه های کابل های UTP ، امکان استفاده ، نصب و توسعه سریع و آسان آنان ، فراهم می آورد . جدول زیر انواع کابل های UTP را نشان می دهد :
موارد استفاده سرعت انتقال اطلاعات گروه
سیستم های قدیمی تلفن ، ISDN و مودم
حداکثر تا یک مگابیت در ثانیه
CAT 1


شبکه های Token Ring
حداکثر تا چهار مگابیت در ثانیه
CAT 2

شبکه های Token ring و ۱۰BASE-T
حداکثر تا ده مگابیت در ثانیه
CAT 3

شبکه های Token Ring
حداکثر تا شانزده مگابیت در ثانیه
CAT 4

اترنت ( ده مگابیت در ثانیه ) ، اترنت سریع ( یکصد مگابیت در ثانیه ) و شبکه های Token Ring ( شانزده مگابیت در ثانیه )
حداکثر تا یکصد مگابیت در ثانیه
CAT 5

شبکه های Gigabit Ethernet
حداکثر تا یکهزار مگابیت در ثانیه
CAT 5e

شبکه های Gigabit Ethernet
حداکثر تا یکهزار مگابیت در ثانیه
CAT 6

 
فيبر  نوری
يکی از محيط های انتقال در شبکه های کامپيوتری، فيبر نوری است. فیبر نوری را هنگامی استفاده می کنیم که نیاز به ارتباط بین مسافت های بیش از 100 متر و پهنای باند زیاد داریم. در اين فيبرها، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته(core) و غلاف (cladding)، انتشار پيدا خواهد کرد. منابع نوری در اين نوع کابل ها، ديود ليزری و يا ديودهای ساطع کننده نور می باشند.

فیبرهای نوری از نظر ژاکت به انواع مختلف از قبیل ضد جونده، وایر استیل آرمورد، ضد آتش، ضد دود و ... تقسیم می شوند. همچنین متناسب با محل استفاده به سه گروه مصارف داخل ساختمانی Indoor ، مصارف داخل ساختمان و کانالهای پلاستیکی و فلزی Indoor/Outdoor  و برای استفاده در فضای آزاد و دفن در زیر زمین Outdoor تقسیم می شوند.
فيبر های نوری در دو گروه عمده ارائه می گردند:
فيبرهای تک حالته (
Single-Mode):
بمنظور ارسال يک سيگنال در هر فيبر استفاده می شود.
فيبرهای چندحالته (Multi-Mode) : بمنظور ارسال چندين سيگنال در يک فيبر استفاده می شود.
فيبرهای تک حالته دارای يک هسته کوچک ( 8 و 9 ميکرون قطر ) بوده و قادر به ارسال  نور ليزری مادون قرمز ( طول موج از 1300 تا 1550 نانومتر) می باشند. فيبرهای چند حالته دارای هسته بزرگتر ( 50 و 5/62 ميکرون قطر ) و قادر به ارسال نورمادون قرمز از طريق
LED می باشند.
فیبرهای مالتی مود می‌تواند در سرعت 100 مگابیت با 2 کیلومتر مسافت را پاسخگو باشد. اما در سرعتهای گیگابیتی، فیبرهای مالتی مود 5/62 فقط در حدود 300 متر و مالتی مود 50 فقط در حدود 550 متر را پشتیبانی می‌کند. فیبرهای سینگل مود تا سرعت 100 مگابیت را تا مسافت 100 کیلومتر می تواند پشتیبانی کند. البته این محدودیتها به دلیل عدم توانایی تجهیزات اکتیو می باشد.
 کابل فيبر نوری از سه بخش متفاوت تشکيل شده است:
هسته (Core): هسته نازک شيشه ای در مرکز فيبر که سيگنا ل های نوری در آن حرکت می نمايند.
روکش (Cladding): بخش خارجی فيبر بوده که دورتادور هسته را احاطه کرده و باعث برگشت نورمنعکس شده به هسته می گردد.
بافر رويه (Buffer Coating): روکش پلاستيکی که باعث حفاظت فيبر در مقابل رطوبت و ساير موارد آسيب پذير، است .
صدها و هزاران نمونه از رشته های نوری فوق در دسته هائی سازماندهی شده و کابل های نوری را بوجود می آورند. هر يک از کلاف های فيبر نوری توسط يک روکش هائی با نام
Jacket محافظت می گردند.

 

تجهیزات شبکه کامپیوتر

کارت شبکه :
همانطور که می دانید برای شناسایی هر کامپیوتر و در یک شبکه از عددی 32 بیتی به IP(Internrt Protocol) استفاده میشود همانطور که در هر کوچه خانه ها دارای پلاک منحصر به فرد می باشند هر کامپیوتر نیز در هر شبکه دارای یک IP خاص می باشد اما یک کامپیوتر برای اینکه بتواند IP دریافت کند و در شبکه قرار گیرد به سخت افزاری به نام کارت شبکه نیاز دارد کارت های شبکه به دو دسته کابلی و وایرلس تقسیم می شوند که هرکدام مزایا و معایبی دارند. کارت شبکه های وایرلس به 2 گروه اینترنال و اکسترنال ( قابل حمل) تفسیم می شوند.


 

تجهزات شبکه بی سیم

مودم :
امروزه کاربران اینترنت به روش ها ی مختلفی به اینترنت متصل می شوند اما یکی از راه های ساده و پرکاربرد برای اتصال به اینترنت استفاده از مودم هایADSL می باشد مزایای استفاده: كاربران می‌توانند در هنگام اتصال به اینترنت از خط تلفن برای برقراری مكالمات تلفنی نیز استفاده كنند سرعت مودم‌های از مودم‌های معمولی بسیار بالاتر است (۵/۱ مگابیت در ثانیه) در مقایسه با ۵۶ كیلوبیت در ثانیه برای استفاده از مودم‌های DSL لزومی به سیم‌كشی جدید نیاز نیست. این مودم‌ها می‌توانند از خط تلفن موجود كاربران استفاده كنند.


 

تجهیزات شبکه وایرلس

دستگاه کالرآیدی مانیتورینگ شماره تلفن در کامپیوتر CallerID :
برای رفع اين مشکل و جلوگيری از اتلاف وقت می توانید با استفاده از دستگاه کالرآيدی مانيتور CallerID شماره تماس مشترک را به نرم افزار خود انتقال داده و اطلاعات مشترک از قبيل کد اشتراک، نام، آدرس ، سابقه خريد، مانده حساب و ... را پيدا کرده، به سرعت بر روی مانيتور نمايش دهيد. اتصال به کامپیوتر از طریق USB بدون نیاز به منبع تغذیه داراي فيلتر داخلي جهت حذف نويز خط تلفن دارای کانکتور خروجی مجزا برای هر خط تلفن داراي LED مجزا براي هر خط جهت نمايش وضعيت خط تلفن شخيص دقيق و سريع کالرآيدی در تماسهای کاملا همزمان

 

 


 
 


 

 

  شرکت آرمان سیمای ایده آل

  تلفن   88842939

    88825178  تلفن 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  شرکت آرمان سیمای ایده آل

  تلفن   88842939

    88825178  تلفن


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  شرکت آرمان سیمای ایده آل

  تلفن   88842939

    88825178  تلفن


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  شرکت آرمان سیمای ایده آل

  تلفن   88842939

    88825178  تلفن


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  شرکت آرمان سیمای ایده آل

  تلفن   88842939

    88825178  تلفن


 

Copyright © Arman Simaye Ideal Co. Ltd 2008, All Rights Reserved.